Reference

Podařilo se mi setkat se s několika významnými osobnostmi světového baseballu a softballu. Do ČR přijeli učit na klinikách, někteří byli tak laskavi, že se se mnou podělili o své zkušenosti s používáním a péčí o rukavici. Svěřili mi své rukavice k opravě, nebo údržbě. Dlouhodobě přátelské vztahy mě pojí s trenérem Envoy programu pro Evropu, p. Jimem Jonesem, kterému jsem vděčný nejen za mnohé informace o technice hry, ale i postřehy, týkající se údržby rukavic. Při svých cestách do USA jsem měl možnost navštívit i universitní programy výuky softballu a probrat podrobnosti s učiteli / trenéry na těchto školách.

Při návštěvě musea a Dvorany slávy softballu ve Virginii jsem se sešel s presidentem virginského softballu p. Lou Blahou a věnoval jsem mu pro museum svou ručně šitou rukavici.

V New Yorku jsem v kanceláři navštívil vicepresidenta MLB. Byl to bývalý nadhazovač Oakland A´s Steve Baker, se kterým jsem se setkal už dříve v Praze.

V mém obchodě v Praze mě navštívil prezident americké Amatérské baseballové asociace p. Dick Case. Toho jsem později navštívil i v jeho kanceláři v New Jersey a dostal jsem od něj velmi milý doporučující dopis.

V době mé návštěvy v Muzeu a Dvoraně slávy softballu v St. Petersburghu ve Virginii tam probíhala jarní předsezonní schůzka manažerů klubů. Té se účastnil i Robert de Angelo, dopisovatel oficiálních novin Americké slow-pitchové asociace. Položil mi několik otázek, které pak zpracoval do článku pro dubnové vydání.